Tuesday, September 19, 2017
Evening paddle - Hudson River - Bethlehem led by Dave Pisaneschi
Saturday, September 23, 2017
Blue Mountain Plus led by Kathy Sheppard
Tuesday, September 26, 2017
Evening Paddle - Flight Lock Road led by Alison Zoske and Edward Brown
Saturday, September 30, 2017
Wright, Algonquin, Iroquois led by Claudia Warren
Mount Jo (Updated 8/18/17)
led by Robert Priest
Halcott & Halcott view (Updated 8/2/17)
led by John Susko
Sunday, October 1, 2017
Buck the easy way (Updated 8/8/17)
led by James Slavin
Spectacle Pond, Schroon Lake, NY (Updated 8/15/17)
led by Dave Fiske
Tuesday, October 3, 2017
Evening Paddle--Freddie's Park--Mohawk River (Updated 9/19/17)
led by Pamela Bentien
Thursday, October 5, 2017
Black Mountain Summit and Point (Updated 8/15/17)
led by Robert Priest
Saturday, October 7, 2017
Jay Mountain (Updated 8/8/17)
led by Phil Seward
The LONG PATH in Thacher Park (Updated 8/15/17)
led by Jim Schaller
Hurricane Mountain and Nun-da-ga-o Ridge (Updated 8/17/17)
led by Ralph Keating
Sunday, October 8, 2017
Huyck Preserve (Updated 8/8/17)
led by James Slavin
Tuesday, October 10, 2017
Monthly Chapter Membership Meeting (Updated 8/13/17)
led by Ursula Lauper
Wednesday, October 11, 2017
Evening Paddle - Ballston Lake (Updated 8/17/17)
led by Alison Zoske and Edward Brown
Owl's Head Fire Tower led by John Sheehan
Thursday, October 12, 2017
Fifth Peak (Updated 8/15/17)
led by Robert Priest
Friday, October 13, 2017
Muffin to Muffin Bike Ride (Updated 8/15/17)
led by Alison Zoske and Joe Zoske
Saturday, October 14, 2017
Allen Mountain (Updated 8/17/17)
led by Claudia Warren
Elizabethtown #4, Spotted and Grace BushwhackTraverse (Updated 8/17/17)
led by Steve Siegard and Leslie Siegard
Tuesday, October 17, 2017
EVENING PADDLE -- MOHAWK RIVER - LOCK 7 led by Pamela Bentien
Wednesday, October 18, 2017
Little Porter (Updated 8/18/17)
led by John Antonio
Sleeping Beauty led by Robert Priest
Thursday, October 19, 2017
Sheep Hill & Fitch Trails (Updated 9/4/17)
led by Virginia Boyle Traver
Saturday, October 21, 2017
TACONIC CREST TRAIL (TCT) TRAIL WORK (Updated 8/8/17)
led by Dave Pisaneschi
Pharaoh Mountain led by Kathy Sheppard
JESSUP RIVER PADDLE led by Dave Pisaneschi
Tuesday, October 24, 2017
BLACK HEAD RANGE TRAVERSE (Updated 8/8/17)
led by Dave Pisaneschi
Evening Paddle Round Lake (Updated 8/17/17)
led by Celia Murray and Pamela Bentien
Wednesday, October 25, 2017
Cat and Thomas led by Karen Ross and Lori McCarron
Friday, October 27, 2017
Nun-Da-Ga-O Ridge (Updated 8/18/17)
led by John Antonio
Saturday, October 28, 2017
Blake & Colvin (Updated 8/17/17)
led by Don Berens
Saturday, November 4, 2017
Rooster Comb, Hedgehog and Lower Wolf Jaw led by Ralph Keating
Nippletop & Dial (Updated 8/17/17)
led by Don Berens
Wednesday, November 8, 2017
Ross, Whortleberry, and Big Bad Luck Ponds led by John Antonio
Friday, November 10, 2017
Big Indian & Eagle Mountains (Updated 8/8/17)
led by John Susko
Saturday, November 11, 2017
TACONIC CREST TRAIL – ROUTE 20 TO POTTER MT. ROAD (Updated 8/8/17)
led by Dave Pisaneschi
Haystack, McKenzie, Moose (Updated 8/17/17)
led by Claudia Warren
Tuesday, November 14, 2017
Monthly Chapter Membership Meeting (Updated 8/13/17)
led by Ursula Lauper
Wednesday, November 15, 2017
Buck Mountain (Updated 8/18/17)
led by Virginia Boyle Traver
Saturday, November 18, 2017
Chimney Mtn. and Puffer Pond Loop (Updated 8/8/17)
led by Phil Seward
Sunday, November 19, 2017
OK Slip Falls led by John Sheehan
Saturday, December 2, 2017
Greylock (Updated 8/17/17)
led by Don Berens
Tuesday, December 5, 2017
Monthly Chapter Membership Meeting (Updated 8/18/17)
led by Ursula Lauper
Saturday, December 9, 2017
Owl's Head Fire Tower and Lake Eaton (Updated 8/17/17)
led by Phil Seward
Indian Head and Twin (Updated 8/17/17)
led by Ralph Keating
Saturday, December 16, 2017
Tasty Trek (Local) led by Kathy Sheppard
Wednesday, December 27, 2017
Indian Head & Twin Mountains (Updated 8/17/17)
led by John Susko